Hasartmängud, eriti tavalistes klassikalistes kasiinodes kuid ka samaväärselt online kasiinod, ei tähenda ainult mänguautomaatide keerutamist või ruletinumbrile panustamis. Sellel on ka sotsiaalne aspekt, mis suunab mängureid oma raha masinatesse panema. Selliste asutuste õhkkond mõjutab tohutult just kogemust. Vilkuvad tuled, kellade puudumine seintel, vali müra, rahvahulgad ja loomulikult muusika on kõik need elemendid, mis loovad omanike poolt kujundatud keskkonna, et teha mängijatele seal viibimine meeldivaks ja tagasi kutsuvaks kogemuseks. Sõltuvalt olukorrast saavad kasiinod helisid hoolikalt reguleerida, et edendada keskkonna atmosfääri. Rahuliku muusika mängimine loob lõdvestunud ja rahuliku keskkonna, samas kui kiire tempoga elektroonika palade kasutamine silub teed hooletutele kihlvedudest tulvil adrenaliinilaksudele. Miks aga hasartmängud ja muusika aktiivselt käsikäes käivad? Mis on just muusika psühholoogiline aspekt, mis hõlbustab hasartmänge?

Casino music

Kasiino ja muusika ajalugu

Ajalooliselt võib kasiino muusikat seostada metsiku lääne salongi muusikaga. See on õigustatud võrdlus, sest just seda mängisid esimesed USA kasiinod. Isegi varem, esimestes kasiinodes, oli elav klassikaline muusika vägagi levinud. Kuna vanemad esialgsed kasiinod olid peamiselt seotud luksuse ja kõrgklassiga, sobis klassikaline muusika just sealsete klientide vajadustega. Hiljem kui džäss populaarseks muutus sai aga sellest kasiinode lemmik stiil. Asjaolu, et hasartmängud ja joomine olid tollal USA’s keelatud, olid suurepärased tingimused illegaalseks kogunemiseks, kus tutvustati lisaks mängudele ka just uusi muusikastiile. Pärast hasartmängude legaliseerimist Nevadas tuli tagasi ka varajaste kasiinode luksu. Muusikud nagu Frank Sinatra esinesid järjekindlalt vastloodud uhiuutes kasiinodes. 60ndatel naasis klassikaline muusika, kus kõrgklassi publikule esinesid tihti elavad orkestrid. Kuna live esinemised muutusid 70ndatel ettevõtetele kahjumlikuks, hakkasid kasiino omanikud kasutama eelsalvestatud muusikat.

Muusika mõju kasiinos mängides

Tänapäeva kasiinod on hoolikalt kujundatud viimse detailini. Iga eraldi osa töötab üksteisega koostöös nagu üks hästi õlitatud masina mitmest hammasrattast, et pakkuda hasartmängude jaoks parimat võimalikku keskkonda. Psühholoogilised nipid on kasiino juhtidele hästi teada ja seetõttu kasutavad nad neid kõiki, et olla algusest peale kaasahaarav. Mitmed kaasaegsed uuringud on selgelt näidanud, et muusikal on inimestele väga tugev mõju. Olenevalt muusika tüübist ja tempost võib see olla rahustav, elavdav või adrenaliini vereringesse pumpava mõjuga. Kasiinod kasutavad seda asjaolu sageli aktiivselt ära ja valivad kas madala tempo, et aidata mängijatel keskenduda, või just kiiret ja aktiivset muusikat panuste sageduse suurendamiseks. Muusika annab just kasiino õhustikule ja atmosfäärile suurel määral iseloomu ja selle mõju, millisena klient keskkonda tunnetab. Kujutage ette kasiinot ilma kõigi vilkuvate tulede, temaatilise õhustiku ja valju võidumürata. See on lihtsalt igav. Sinna hulka kuulub aga ka vaikimisi muusika, ilma, et kliendid sellele aktiivselt mõtleksid.

Muusika temaatika ja psühholoogiline taust

Temaatilised mänguautomaadid mängivad ka kuulsate artistide, nagu Michael Jackson ja Elton John lugusid, mis vastavad mängurite erinevatele maitsetele. Seda kõike tehakse alati just mängukogemuse parandamiseks. Mõned mängurid võtavad aga kaasa oma kõrvaklapid ja mängivad omaette endale just sellist muusikat, mis sobib hästi nende strateegiaga või hetkelise tujuga. Seda tehakse selleks, et aidata mängijatel keskenduda, isoleerida end ülejäänud seltskonnast ja oma muidugi, et ka kulutusi paremini jälgida otsustavad nad distantseeruda kasiinode valdavast mürast. Online kasiinode teenused on sel põhjusel sellistele mängijatele parem keskkond mängimiseks. Võidu helid, mis vastavad muusikale, avaldavad samuti mängijatele tohutut mõju.

Sarnaselt kauplustes mängitavale muusikale, mis aitab kaasa klientide ostetavate kaupade hulgale, kasutab ka kasiino muusika psühholoogiat, et luua hasartmängude mängimiseks parem keskkond. Asjaolu, et muusikal on meile kui mängijatele nii suur mõju, paneb kasiino juhid seda täiel rinnal kasutama. Kuigi see võib tunduda normaalne, võib see soodustada ebatervislikku hasartmängu käitumist, mis toob endaga kaasa palju tagajärgi. Võib arvata, et seda kasutatakse meie meelte kontrollimiseks ja teatud määral see nii ongi. Kuigi see ei pruugi olla otsene juhtimine, mõjutab see meie alateadvust, pannes meid mõnikord tegema hoolimatuid otsuseid. Siiski ei oleks ette kujutatav ka kasiino mängud ilma muusikate ja helideta. Vähemalt jackpoti võitmise heli sooviks meist ju igaüks kuulda.

Nii on hasartmängud ja muusikaga seotud

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga