Parem reede: Helin-Mari Arder trio “Esimene lumi”

Parem reede: Helin-Mari Arder trio “Esimene lumi”

Date:dets 4, 2015 Ages:7+ Price:5-6€ / kell 21 Type:parem reede Location:Ülikooli 20, Tartu

R / 04.12 / kell 21 / 5-6€

Parem reede: Helin-Mari Arder trio “Esimene lumi”

Helin-Mari Arder – laul, klahvpill
Teet Raik – kitarr, trompet
Ara Yaralyan – kontrabass

Helin-Mari trio originaalkoosseis sai kokku pea 15 aastat tagasi. Tartu Jazzklubis kõlavad seekord nende esituses rohkem ja vähem lumised-talvised laulud. Osa neist on sündinud muusikute endi sulest, osa pärit laiast maailmast.

Helin-Mari on publiku poolehoiu võitnud bossa nova esitajana, ent tema muusikas on oluline osa ka eesti autoritel, jazzistandarditel ning originaalloomingul. Tema viimane, luuletaja Eeva Pargi tekstidele kirjutatud muusikaga helikandja oli üks 2014. aasta Muusikaauhindade jazziplaadi kategooria nominentidest.

Teet Raik jagab oma aega kitarri- ja trompetimängu, noorte muusikute õpetamise ning mitme bigbändi juhendamise vahel. Lisaks tegeleb ta muusika loomise ja seadmisega, samuti salvestamistööga.

Ara Yaralyan on Eestis juba aastaid tuntust kogunud armeenia päritolu bassimängija. Ka tema tegeleb noorte muusikute õpetamisega, kirjutab originaalmuusikat ning lööb kaasa mitmetes koosseisudes. Ara on ka maailmas tähelepanu pälvinud soome jazzansambli Kari Ikonen trio liige.

13 09 2013 TALLINN Helin - Mari Arder Foto: Toomas Volmer