Kultuuridessant!

Kultuuridessant!

Date:mai 13, 2015 Ages:0+ Price:3-4€ Type:festival Location:Ülikooli 20, Tartu | kell 20!!!

K / 13.05 / kell 20 / 3-4€

Kultuuridessant!*

 

Maris Aljaste & Jaan-Eerik Aardam duo
Maris Aljaste – vokaal, klahvpillid
Jaan-Eerik Aardam – vokaal, akustiline kitarr

Ainar Toit – soolo
Ainar Toit – kitarr

Harri Heinsoo Trio
Harri Heinsoo – kitarr
Taaniel Kõmmus – kontrabass
Karl-Markus Kohv – trummid

Harri Heinsoo Trio on jazzitraditsioonist inspireeritud muusikaline koosseis. Ansambli kõla saab eeskuju möödunud sajandi jazzkitarristide triodest (The Poll Winners, Kenny Burrell Trio jt). Repertuaari kuuluvad mitmete tuntud ja vähemtuntud jazzpalade seaded. Kogenud kuulaja võib solistide improvisatsioonidest leida vihjeid bebop’ile ning varasemale svingmuusikale.

http://kultuuridessant.ee/programm/tartu/

Kultuuridessant

*Alates 4. maist hakkab mööda Eestimaa linnasid sõitma kolmandat aastat Kultuuridessandi buss. Kaasa sõidavad TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia näitlejad, tantsijad, muusikud, käsitöömeistrid, kultuurikorraldajad jpt.

TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia lõpetab igal aastal ligi sada looveriala tudengit. Nende seas on palju silmapaistvaid vilistlasi nagu Taavi Tõnisson, Jim Ashilevi, Silver Sepp, Sandra Sillamaa, Mari Pokinen, Jüri Nael, Tanja Mihhailova, Juhan Ulfsak jpt. Selleks, et tuttavaks saada 2015. a lõpetajatega, külastab Kultuuridessant kuut linna: Rakveret, Narvat, Tallinnat, Pärnut, Viljandit ja Tartut.

Kultuuridessandil saab kuulda head muusikat, vaadata põnevaid teatri- ja tantsuetendusi ning võtta osa töötubadest. Näiteks saab Tallinnas tulla Kultuuriklubisse Kelm kuulama juba kuulsust kogunud ansamblit Quartet of Cannons. Mitmel õhtul on külastajatel võimalik näha  TV3 telesarjas „Vabad mehed“ osalevaid noori näitlejaid. Töötubades saavad noored aimu, kuidas ühendada omavahel füüsika ja muusika, arendades oma loovust, teadlikkust oma kehast, loomulikku ja loomupärast liikumist. Lisaks on kavas ka käsitöönäitus ja palju muud põnevat. Kultuuridessandi täieliku kava leiab: www.kultuuridessant.ee/programm

„Kultuuridessant on oluline eelkõige seetõttu, et annab ülevaate ka sellest, mis jääb TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia uste taha. Tudengite diplomitöödest leiab alati suurepäraseid lavastusi, näitusi, performance’id, loenguid jne, kuid need ei jõua enamasti suurema avalikkuseni. Erinevates linnades toimuv väikese festivali vormis diplomitööde näitamine aitab mõista TÜ VKA kontseptsiooni ja erialade ühistoimimise sünergiat ka kooliga mitte seotud isikutel.“ lisas Kristiina Alliksaar, Ugala teatrijuht ja Kultuuridessandi ellukutsuja.