Klaveriõhtu: Joel-Rasmus Remmel!

Klaveriõhtu: Joel-Rasmus Remmel!

Date:veebr 28, 2015 Ages:3+ Price:prii / kell 20 Type:klaveriõhtu Location:Ülikooli 20, Tartu

L / 28.02 / kell 20 / prii

Klaveriõhtu: Joel-Rasmus Remmel!

“Viimasel ajal on tärganud huvi kõiksuguse muusika suhtes – kantri, gospel, r’n’b sugemetega muusika. Lisaks sellele ka noorepõlve armastus põhjamaise jazzi suhtes. Sekka ka klassikaline muusika. Kontserdil kuuleb pigem omaloomingut, sekka ka mõni varasema perioodi jazzistandard, mida ikka tore mängida.”

Joel-Rasmus Remmel on noorema põlvkonna särav pianist, kes pälvis 2011. aastal Noore Jazzitalendi tiitli. Jazzmuusika avastas Joel suhteliselt hilja. Kuigi isa Taavo Remmel on eesti parimaid jazzmuusikuid ning jazziplaatidestki polnud kodus puudust, tekkis Joelil tõsisem huvi improvisatsioonilise muusika vastu alles lastemuusikakooli lõpuklassides. Lemmikuks kujunes Esbjörn Svensson Trio ja samuti inspireeris teda väga Brad Mehldau muusika. Muusikaväliseks mõjutajaks peab pianist põhjamaist loodust ja karget merd. Pärast EMTA lõpetamist on ta keskendunud heliloomingule ja kontserttegevusele oma trio ja mitme teise kollektiiviga. Joel Remmel Trio on Eesti noore jazzi isikupärasemaid kollektiive, kelle looming on jäädvustatud juba ka  kahele albumile – debüütplaadile “Lumekristall” (2012), mis sai väga hea vastuvõtu osaliseks ja “More Than Fishermen”(2014), mis võlub oma põhjamaise karguse ja selgusega.

Klaveriõhtu on laupäevane Tartu Jazzklubi sari, mis toob Teie ette suurepärased Eesti pianistid, kes muuhulgas ka jazzis ja improvisatsioonilises helimaailmas end kodus tunnevad.

JoelRemmel-byHelenVästrik-w