Jazzkaar 25 Narvas: James Dalton & Nevil Blumberg / USA-EST

Jazzkaar 25 Narvas: James Dalton & Nevil Blumberg / USA-EST

Date:apr 23, 2014 Ages:3+ Price:3-4€ / kell 19 Type:festival Location:Raekoja plats 2, Narva, 20307

K / 23.04 / kell 19 / 3€ & 4€ / fuajee

NJC: Jazzkaar 25 Narvas:
James Dalton & Nevil Blumberg / USA-EST

James Dalton – vokaal, suupill, kitarr
Nevil Blumberg – kitarr

James Dalton on pärit New Jerseyst. Ta on bluesman – laulik ja maailmarändur, poeet ja jutuvestja. Ta on käinud läbi tulest ja veest otsides oma kuulajat kõikjalt, mõeldavatest ja mõeldamatutest kohtadest. James Dalton ütleb, et teda paeluvad inimesed: individuaalselt, personaalselt, üks inimene korraga, ja ta otsib neid, et jagada rännakuil kogunenud elukogemust ja -rõõmu, olgu lavadel või metrooplatvormidel, elutubades või raadioeetris, jalgu trampides ja trummi lüües, huilates ja hõikudes, kitarri plõnnides ja suupilli puhudes.

James Dalton on rännanud kõikidel mandritel ja meredel. Oma teed on ta jaganud paljude suurepäraste muusikutega, nende hulgas Valerie June, Ron Pope, Jerry Joseph, Nicole Atkins, David Bryan (Bon Jovi), Chris Thomas King, Bernard Purdie, Vinny Lopez (E Street Band), Michael Powers, Jon Fishman (Phish) ja paljud teised.

Nevil Blumberg´i nimi sai Eestis ja Venemaal tuntuks 80-ndatel. Synopsis (progerock), Magnetic Band (bluesrock) ja Radar (jazzrock fusion) on peamised märksõnad, mis iseloomustavad Nevilit kui muusikut 80-ndatel aastatel. Nevil Blumberg´i on mitmel korral tunnustatud parimaks instrumentalistiks nii Eestis, kui Nõkogude Liidus.
Peale pikka muusikavaba perioodi tuli ta 2011. aastal välja täiesti uue sisu ja vormiga. Tegu on fingerstyle show-ga, kus on segunenud blues-rock, golden age ja kaasaegne akustiline jazzrock fusion. 2011 sai teoks ka Nevili esimene akustiline soolokontserttuur First Try ja algas koostöö Heiki Tark´aga (suupill) akustilise bluesi projektis Bluesaurus unplugged. 2012 algatas Blumberg uue bluesi projekti, mis tegutseb Bluesaurus nime all.

http://www.jazzkaar.ee