Jazzikunst : Trio de la Soirée

Jazzikunst : Trio de la Soirée

Date:sept 18, 2014 Ages:3+ Price:3-4€ / kell 21 Type:jazz Location:Ülikooli 20, Tartu, 51007

N / 18.09 / kell 21 / 3/4€

Jazzikunst : Trio de la Soirée

Liis Lutsoja – viiul
Jaak Lutsoja – akordion
Tanel Liiberg – kontrabass

See prantsuskeelse nimega koosseis koosneb kolmest eesti muusikust – Liis Lutsoja (viiul), Jaak Lutsoja (akordion) ning Tanel Liiberg (kontrabass), kes on kokku saanud, et tuua Teieni kauneid prantsuse viise, kirglikke argentiina meloodiaid ning neile endile armsaks saanud jazzistandardeid.

Liis Lutsoja on noor jazzviiuldaja, kes on lõpetanud Georg Otsa nimelise Muusikakooli Mart Soo käe all (esimesena sellisel erialal kooli ajaloos). Hetkel jätkab ta õpinguid Prantsusmaal Pariisis legendaarse Didier Lockwood’i juures. Ta on osalenud väga erinevates projektides ning kõige meelsamini rändas ta siiamaani jazzrock’i ja fusion’i radadel, olles asutaja ja liige bändis group conFusion. Kuid pärast aastat Prantsusmaal on ta tasapisi leidnud tee jazzi juurde, kuhu ta oma sõnutsi kavatseb jääda veel kauaks.

Eesti jazzakordioni särav meister Jaak Lutsoja, kes – ei saa mainimata jätta – on ka noore viiuldaja Liis Lutsoja isa, viljeleb väga laia ampluaaga muusikat alates pop-jazzist kuni klassikalise ja kaasaegse klassikalise muusikani välja. Mitmeid albumeid välja andnud ning nii kodus kui piiri taga hulga kontserte andnud mees astub esmakordselt Tartu Jazzklubi lavale koos tütrega.

Madalate sagedustega toetab trio kõlapilti bassist Tanel Liiberg, kes on musitseerinud paljude eesti muusikutega, seal hulgas Villu Veski, Oleg Pissarenko, Tiit Kalluste, Tanel Rubeni, Arno Kalbuse, Meelis Vindi, Sofia Rubina, Siiri Sisaski, Marju Kuudi, Silvi Vraidi, Liisi Koiksoni, Mart Sanderi, Riho Sibula, Chalice, Tõnis Mägi ja Ewert Sundjaga. Teda võib kuulda maailmamuusikat viljelevas ansamblis Bombillaz, mitmetes kooslustes akordionist Jaak Lutsojaga ning ansamblis Allan Vainola ja Unenäopüüdjad.